סבון פחם פעיל לטיפול באקנה

סבון טיפולי לאקנה

אקנה, או בשמה המוכר יותר, פצעי בגרות היא בעיית עור נפוצה שעלולה להימשך גם מעבר לגיל הנעורים איך היא נגרמת, כיצד ניתן לטפל בה בצורה טבעית, ומה יש בסבון הטיפולי שלנו שיכול להעלים אותם? במאמר הקרוב מחכים לך כל התשובות הטבעיות.

אקנה היא בעיית עור שנגרמת עקב דלקת בזקיק השערה ובבלוטות החלב. הפצעונים מופיעים בפנים, בחלקו העליון של החזה, הכתפיים והגב וחומרתם משתנה מאדם לאדם.

האקנה נגרם כתוצאה ממספר גורמים: שינויים הורמונליים, סתימה של פתח זקיק השערה ע”י לכלוך ושומן, עליה ביצירת החלב בבלוטות וזיהום חיידקי. הפצעונים שנגרמים מכונים קומודונים, כשקומודון בא במגע עם האוויר הוא מתחמצן וראש הקומודון הופך לשחור אם הוא מתחת לפני העור הוא יופיע כנקודה לבנה עם כיס מוגלתי. במצבים חמורים של אקנה הפצעים המוגלתיים חודרים עמוק לשכבות העור ואף יכולים ליצור פצעים גדולים והצטלקויות.

35.00

סבון מיוחד היעיל לטיפול בבעיות עור כ-100 גר'

הטיפול הטבעי באקנה מתייחס למספר תחומים:

תזונה: הטיפול התזונתי מתייחס קודם כל למניעת אכילה של מזונות המעודדים הפרשה של סבום, כמו קמח לבן, סוכרים פשוטים, שוקולד, מטוגנים ומוצרי חלב.

במקום כל אלו, מומלץ להגביר צריכה של ירקות, פירות, דגנים מלאים וקטניות שמכילים כמות גבוהה של ויטמינים ומינרלים ומעודדים ניקוי וטיהור של הגוף.

מינרל חשוב במיוחד במצבי אקנה הוא אבץ, המסייע בייצור קולגן, חיוני לשמירה על בריאות העור ובעל השפעה על איזון הורמונלי. מזונות המכילים אבץ: דגנים מלאים, גרעיני דלעת, אגוזים, גרעיני חמניה וברוקולי.

שתיה: עור בריא וזוהר זקוק לכמות מספקת של נוזלים שמסייעים בפינוי וניקוי רעלים.

היגיינה: מומלץ להימנע ממגע עם הפנים ומהתעסקות עם הפצעונים. על הידיים קיימים לכלוך וחיידקים שעלולים לחדור לשכבות העור הפנימיות ולהחמיר את מצב העור.

הפחתת לחץ: לסטרס יש השפעה מרכזית על שיבוש המערכת ההורמונלית. ישנם דרכים מגוונות  להרגיע את הלחץ: פעילות גופנית, שמנים אתריים, טיפולי מגע ועוד…

 טיפול וטיפוח העור: ישנה חשיבות גדולה לניקוי והזנה של העור במצבי אקנה על מנת למנוע התפשטות של הפצעונים. 

בראש ובראשונה יש להקפיד על פנים נקיות . במיוחד לתופעת אקנה יצרנו את הסבון הטיפולי שמכיל פחם פעיל ושמן עץ התה. תפקיד הפחם הוא לספוח את הלכלוך והמזהמים שעל פני העור ולנקות את העור ביסודיות.

לשמן עץ התה תכונות חיטוי עוצמתיות, הוא מרגיע את העור ומעודד התחדשות תאים.

הסבון מכיל שמנים טהורים ואינו מכיל כימקלים שמייבשים את העור ומזיקים לו.

חשוב לסבן את הפנים בסבון הטיפולי בשימוש יומיומי, ולהשאיר את הסבון על הפנים למספר שניות ולאחר מכן לשטוף היטב.

יש להקפיד על ניגוב הפנים היטב עם מגבת נקיה.

ולאחר מכן למרוח קרם פנים על בסיס מים.

נכתב ע”י שקד גולדנברג, נטורופתית מוסמכת

דילוג לתוכן