שמן לבנדר

שמן לבנדר

שמן הלבנדר ידוע כבעל סגולות מרפא רבות ומגוונות ולכן קיבל את כינויו ‘מלך השמנים’. הוא בעל ניחוח רענן ואהוב ושמן בולט בשימוש בקוסמטיקה הטבעית.

במאמר הקרוב נבין מהם הסגולות של הלבנדר, איך משתמשים בו וכיצד טעות של כימאי צרפתי במעבדה הובילה לגילוי תחום הרפוי בעזרת השמנים?

שמן אתרי לבנדר מופק מצמח הנקרא אזוביון, שיח בינוני בעל עדינה בצבע סגול שממנה מפיקים את השמן.

לשמן יש שימושים רבים והשפעות רפואיות מגוונות על מערכות הגוף ועל הנפש.

רגע לפני שנצלול ונעמיק בשימושים שלו נחזור אחורה בזמן לתחילת המאה ה20 במעבדת כמיה בצרפת, כימאי בשם רנה מוריס גטפוס נכווה קשה בידו ומיד טבל את ידו בדלי שהיה בסמוך אליו כדי להרגיע את הכאב.

הכימאי חשב שהוא טובל את ידו בדלי מים אך למעשה הוא טבל את ידו בדלי שהכיל שמן לבנדר. כשהוציא את היד הוא שם לב שהשמן עזר בהרגעה ואיחוי של העור.

הגילוי הזה עורר אותו לחקור את הפעילות הרפואית של השמנים האתרים ולפיתוח תחום הארומתרפיה.

אז כבר מהגילוי הזה ניתן להבין ששמן הלבנדר מעולה לאחוי העור במצבים של כוויות, עקיצות, פריחות, פצעים, גירויים וחתכים. הוא מחטא , מרגיע ומשקם את העור.

אני ממליצה להחזיק בקבוקון שלו בתיק העזרה הראשונה לשימוש בני הבית ולשים 1-2 טיפות ישירות על העור במצבים הללו.

(חשוב לדעת כי שמן הלבנדר הוא בין השמנים הבודדים שניתן לשים אותם ישירות על העור. ככלל אין למרוח את השמנים האתריים על העור מבלי לדלל אותם בשמני נשא כמו זית, שקדים, קוקוס..)

שמן הלבנדר בעל פעילות חזקה על מערכת החיסון, הוא מחזק את מערכת החיסון, מחטא רב עוצמה ובכך מונע מזיהומים וחיידקים להשפיע על גופנו.

יש לו גם השפעה על מערכת הלב וכלי הדם, הוא מחזק את הלב ומפחית לחץ דם.

בין כל הסגולות הרפואיות שלו על הגוף לא נשכח למנות את ההשפעה הדומיננטית שלו גם על הנפש, הוא מרגיע, מפחיד לחצים, מתחים וחרדות. הוא מתאים לשימוש בשינויים במצב הרוח ומעולה בטיפול בנדודי שינה.

עם סגולות כאלה לא פלא שבחרנו להכניס אותו בשלושה מהסבונים שלנו:

סבון בוץ ים המלח בניחוח לבנדר- בוץ ים המלח עשיר בסגולות מרפא ומינרלים ייחודיים המרעננים את העור, מעניקים לו זוֹהָר ומחדשים אותו. שמן הלבנדר  מרגיע את  העור ואת הנפש.

סבון המפ אורגני בניחוח לבנדר ופצ’ולי שמן הקנאביס (המפ) מכיל אומגה 3, 6, ו 9 , ויטמינים ומינרלים רבים ההופכים אותו לבעל סגולות מרפא לגירויי עור ולטיפוח עור בוגר..

שמן אתרי פצ’ולי ידוע כמחזק תשוקה מינית וביחד עם הלבנדר מרגיע את העור והנפש.

המסייע באיחוי וריפוי רקמות העור.Aסבון חלב עיזים בניחוח לבנדר- חלב עיזים עשיר בויטמין   

שמן אתרי לבנדר מרגיע את העור ומחטא אותו.

נכתב ע”י שקד גולדנברג, נטורופתית מוסמכת

35.00

סבון מיוחד לחיטוי והקלה של גירויי עור ולטיפוח כ-100 גר'

35.00

לניקוי, חיטוי והתחדשות העור כ-100 גר'

הנחת כמות
29.00

סבון מיוחד לחיטוי והקלה של גירויי עור ולהרגעה כ-100 גר'

דילוג לתוכן